11/22/2011

Güvenli internet dönemi başladı

Güvenli internet dönemi başladı

Ve büyük gün geldi. BilgiTeknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), güvenli internet hizmetini bugün itibariyle devreye soktu.

Daha önce 22 Ağustos’ta devreye girmesi beklenen güvenli internete servis sağlayıcıları da dahil taraflar hazır olmadığı için sistem askıya alınmış ve tarih 3 ay ertelenerek 22 Kasım’a, yani bugüne ertelenmişti. BUGÜNDEN SONRA NE DEĞİŞECEK

11/21/2011

Google Web sitenize +1 ekleyin

Google+1
Daha fazla ilgi çekmesi için sitenize +1 düğmesini ekleyin
+1 düğmeleri sayesinde içeriğinizi beğenen kullanıcılar onu Google Arama'da önerebilir.
Yukarıdaki kodu kullanımınız Google +1 Düğmesi Yayıncı Politikaları'na tabidir.
Daha fazla bilgi için genel SSS'lerimizi inceleyebilirsiniz. Özelleştirme seçenekleri ve teknik SSS'ler için tüm belgelerin yer aldığı sayfayı inceleyin. +1 düğmesiyle ilgili güncellemelerden haberdar olmak için Google Yayıncı Düğmeleri Duyuru Grubu'na kaydolun.

+1 düğmesiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için bir video izleyin
Tüm bilgileri görüntülemek için bilgi edinin
+1 düğmesi ve arama sonuçları
+1'i kimler görür?
+1 düğmesini siteye ekleme
+1 düğmesini yapılandırma

11/14/2011

Çay ve kahve hakkında bilinmeyenler

Kahve zihni açıyor, huzur veriyor... Çay ve kahve hakkında bilmedikleriniz bu haberde.Her Alman yılda 160 litre yani ortalama 1000 fincan kahve içer. Kahve sadece tadı için değil, yarattığı etki için de sevilen bir içecektir.Bir fincan kahve içerisinde su, protein, şeker, tanik asit, alkoloitler ve kafein barındırır.
Sabah tüketilen kahve, tasa ve stresi yok eder
Dozunda tüketilirse bu kahvenin gücü gerçekten mucizeler yaratabilir.
Düşünce akışını tetikler, dikkati arttırır, morali düzeltir.
Kahve içerek geç saatlere kadar konsantre olmuş bi şekilde çalışabilirsiniz.. Ve bunları sağlayansa kahvedeki kafeindir.
Beyin gün içerisinde adenozin maddesini salgılar ve sinir hücresindeki reseptörleri uyarır. Böylece beyne yorgunluk hissi verir.Kafein ise adenozin maddesine direnir ve resptörleri bloke eder. Böylecedaha uzun süre uyanık kalırsınız.

Tommiks Maceraları

Tommiks

Yüzbaşı Tommiks'in Maceraları

Gençlik çağlarımızda ilgi ile okuduğumuz çizgi roman kahramanlarından Tommiks'in maceralarını anlatan resimlerden oluşturulmuş slayt'ı izleyerek biraz zaman tünelinde gezinebilirsiniz.

Sizlere, Tommiks'in maceralarını izleterek geçmiş günlerinizi hatırlamanızı ve birkaç dakikada olsa anılarınızı tazelemek istedim. Umarım beğenirsiniz.

11/08/2011

Emeklilik Aylığı 1500 TL'ye Çıkıyor

Hükümet, sosyal güvenlik alanında tarihi bir adım attı. Emekli aylığından şikâyet edenler için önemli bir uygulama hayata geçti
ekonomi,emekli,para,maaş,çiftemaaş,primBir vatandaş aynı anda hem Bağ-Kur'lu hem SSK'lı olabilecek ve prim ödeyerek emekliliğinde yüksek aylık alabilecek.
Emekli aylığından şikâyet edenler için önemli bir uygulama hayata geçti. Bir vatandaş aynı anda hem Bağ-Kur'lu hem SSK'lı olabilecek ve prim ödeyerek emekliliğinde yüksek aylık alabilecek. Örneğin, mesai saatlerinde sigortalı olarak çalışan bir teknisyen, akşamları da kendi adına açtığı mesleğine ilişkin işyerinde ticari faaliyette bulunabilecek. Veya fabrikada işçi olarak çalışan bir kişi büfe kiralayarak kendi adına işletebilecek. Sabah Gazetesi'nden Hazal Ateş'in haberine göre, böylece çalışırken hem ek gelir elde edecek hem de iki kez prim yatırdığı için yüksek emekli aylığı alabilecek. Yeni düzenlemeyle çalışanlar, internet cafe, restoran, lokanta, konfeksiyon dükkanı gibi işyeri sahibi de olabilecek. Özel şirkette SSK'ya tabi çalışan bir kişi aynı zamanda üzerine açtığı dükkânı nedeni ile Bağ-Kur'lu olarak da prim yatırabilecek.
AYLIK 1500 TL'YE ÇIKACAK
Böylece,

11/04/2011

Dmoz Org'a Site eklemek

Uzun zamandır araştırmak istediğim ve hep unuttuğum hatta şu anda  bile 5 sayfa açık çalışma yapıyorum, ancak bu defa  yok bu işlemi sonlandırmam ve gereken açıklamaları yapmam gerektiği konusunda kendime talimat verdim. Sonuç olarak  sitemin adına yakışacak (guney59 paylaşım) kararı vererek, aşağıda sizlere Dmoz.org' ye nasıl giriş yapılır, özellikleri nelerdir neyi yapmak yada ne yapmamak gibi konularında bu yazıyı yayınlamaya karar verdim.Yazıyı olduğu gibi aktarıyorum.Ayrıca bu yazıyı paylaşıma açan arkadaşımıza teşekkür ediyorum.Beğenilerinize sunuyorum. Bu konu hakkında yorum yazmayı unutmayın.
Dmoz.Org'a site eklemek/Ekletmek gerçekten çok zor. Bu anlamda çok çekmiş biri olarak web'deki içerikleri belki defalarca okudum çoğunlugu açıkçası bir kişinin yazdığı içeriğ kopya-yapıştır şekliyle olmuş. Ama bir tane geçekten düzgün ve emek harcanarak yapılmış ...Direkt buraya yapıştırmak açıkçası hoşlanmadığım birşey onun için bir bölümünü aldım lütfen devamını sitenin kendi içeriğinden mutlaka okumanızı şiddetle tavsiye ederim...(Arkadaşımız sayfa sonunda bağlantı linki vermiş ancak link ölü olduğundan yazılmamıştır.)
işte o içerikAşağıdaki yazı bir dmoz.org editörü tarafından kaleme alınmıştır.
PÜF NOKTALARI
Bir dmoz.org editörü olarak bir siteyi eklemeden önce baktığımız kriterlerin başında;

  • Sitenin içeriğinin özgün ve benzersiz olması
  • Link sitesi olmaması
  • Sitede kırık link olmaması
  • Yansı site olmaması
  • Künye ve iletişim bilgilerinin yer alması geliyor.

Sitenizi başvurduğunuz kategori mutlaka sitenizle ilgili olsun.Yanlış kategoriye yaptığınız bir başvuru sitenizin dizine kabul edilmemesiyle sonuçlanabilecektir.
Sitenizi birden çok kategoriye başvurarak listelenme şansını artırabilirsiniz.Ama aynı kategoriye birden fazla başvuru kesinlikle yapmayın.
DMOZ.ORG BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Web sitemizi eklemek için öncelikle Dmoz Türkçe www.dmoz.org/World/Türkçe/ linkini açıyoruz.
Bu yazıda bir Devlet Hastanesi  sitesini örnek göstereceğim.Sizlerde  kendi sitelerinizi benzer şekilde kayıt edebilirsiniz.
Dmoz'a önereceğimiz sitenin adresi:www.goreledh.gov.tr
Ait olması gereken kategori:Giresun ilinin>>Görele ilçesinin>>Devlet Hastanesi
O zaman bu kategoriyi bulalım;
TopWorldTürkçeBölgeselOrta DoğuTürkiyeBölgelerKaradenizGiresunİlçeler: Görele  gördüğünüz gibi kategoriler kısmından en alt kategoriye kadar iniyoruz.
Sayfanın en üst bölümünde site öner linkine tıklayarak, başvuru sayfasını açıyoruz.
Site Adresi:http://www.goreledh.gov.tr/

Sitenizin tamamını kayıt ettirmek istiyorsanız: Normal seçeneğini
Sitenizde ki bir pdf uzantısını kayıtettirmek istiyorsanız:Pdf seçeneğini
Sitenizin RSS sayfasını kayıt ettirmek istiyorsanız, RSS seçeneğini seçmelisiniz.
www.dmoz.org/World/Türkçe/