Kayıtlar

Ekim, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Wordpress Bloguna Site Degeri Widgeti Ekleyin

Resim
Web Stats Sitesi ile site değerlerinizi öğrendikten sonra, bu değerlerinizi, Wordpress blogunuza sidebar da gadget olarak nasıl ekleneceğini inceleyelim.
Bu Gadgetler sayesinde, Okuyucularınız blogunuzun değerlerini gördüğünde, blogunuza olan güveni çok daha fazla olacaktır. Dünya üzerinde değerli bloglara olan saygınlık ve iç güvenin okuyuculara verdiği rahatlığı hepimiz biliriz.

Site Değerinizi Gadgetinize Ekleyin

Resim
Web Stats ile site değerlerinizi öğrendiniz.Bu değerlerinizi, blogunuza gadget olarak eklemeyi düşündünüz mü?Bu Gadgetler sayesinde, Okuyucularınız blogunuzun değerlerini gördüğünde, blogunuza olan güveni çok daha fazla olacaktır. Dünya üzerinde değerli bloglara olan saygınlık ve iç güvenin okuyuculara verdiği rahatlığı hepimiz biliriz. Çoğu kişi bu işlemi bir reklam olarak görebilir.Ancak günlük hayatımızda kılık ve kıyafetimize verdiğimiz önemden hiçbir farkı yoktur.Diğer bir deyişle Bloglarımızın vitrinidir.En azından ben böyle görüyorum.Farklı düşüncelerde olabilir. Bu konuda farklı düşünüyorsanız açıklama yapmaktan çekinmeyin lütfen.
Web Stats Domain sitesine giriş yaptığınızda, Arama kutusuna Site/Blog URL’ mizi yazıyoruz. Ve karşınızda Site bilgileriniz komple geliyor.
Hemen sağ tarafda Navigasyon menüsünün alt kısmında Blogunuza ekleyebileceğiniz görseller mevcut.Bu görseller sizin blogunuzun bilgileri ile donatılmış olup, alt kısımlarında bulunan kodları kopyalayarak gadgetleri…

Site Değerlerinizi Öğrenin

Resim
Web Stats İle Site Değerlerinizi Öğrenin Blog ve site değerlerinizi öğrenmek hoşunuza gider mi? Blog kullanımında bu değerler sizi ne kadar heveslendiriyor ? Blogunuz ve siteniz,  hakkında öğreneceğiniz değerler sizi sitenize daha çok bağlayacağını biliyormusunuz ?

Blog Yazılarınızda Reklam Gösterme

Resim
Blogger Bloglarınızda Yayınlarınız arasında Reklam göstermek istiyorsanız yapılacak işlemleri inceleyelim. Blogunuz yerleşim sekmesine gidin ⇒ Blog kayıtları ⇒  Düzenle tıklayın. Açılan pencerede blog yayınlarınızı yapılandırma seçenekleri ile karşılaşacaksınız.
Kayıtlar içinde reklamı göster yazısını bulun ve kutuyu işaretleyerek seçin.
NOT: Bu kutuyu işaretlemeden önce Adsense’ kaydolmanız gerekmektedir.
Adsense ile ilgili yardım formunu okuyabilirsiniz.

Dinamik Blog Gelişmiş Ayarları Hakkında

Resim
Blogger Dinamik Blogda Gelismis Ayarların Nasıl Yapıldığını İnceleyelim. Blog'larınız da, Temanızı kendiniz tasarlayın ile ilgili yazımda Templates, Arka plan, Adjust Widths, Yerleşim konularını anlatmış, Gelişmiş ayarları da anlatacağımı yazmıştım. Gelişmiş ayarların, yaklaşık 9 açıklamadan oluşması ve yazının uzun süreceği düşüncesi ile ayrı bir sayfada sizleri sıkmadan yazmak istedim. Hemen konumuzun özüne geçelim ve Gelişmiş ayarları inceleyelim. Guneytes2 adlı dinamik blogumuz da bu ayarlara bakacağız. Önce dinamik blogumuza bir yazı ilave edelim ki ne yaptığımızı anlayalım.
Blogger Şablon Gelişmiş Ayarlar :Blog yönetimine girin Şablon ⇒ Özelleştir ⇒ Gelişmiş seçeneklerini seçin
1.Dinamik blogumuza ilk yazımızı yazdık.
Blogumuz da görünüm ayarlarından Sidebar seçtik ve kaydettik.
2.Sayfa Ayarları : Yazı tipi, Metin Rengi, Arka Plan Rengi
Yazı tipi : Yazı tipi kısmından beğendiğinizbir karakteri seçin.Ben Rock Salt seçtim.Yazımızın uygulandığı alan slayt da görüleceği gibi en …

Dinamik Blog Temanızı Kendiniz Tasarlayın

Resim
Dinamik Blogger, kullanıcısı olarak blogunuzun temasını (şablon) kendiniz düzenleyerek Blog şablon ayarlarında yapacağınız küçük tema ayarları kullanarak muhteşem bir görünüm verip, Blog şablonunuzu özelleştirebilirsiniz. Bu düşüncemizi uygulamak için de öncelikle Blogger kumanda panelinize giriş yaparak aşağıdaki adımları takip edin.

Şablon ⇒ Özelleştir ⇒ seçeneğine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki seçenekler çıkacaktır.

1.Templates
2.Arka plan
3.Adjust Widths
4.Yerleşim
5.Gelişmiş

Biz ilk 4 maddeyi inceleyeceğiz. 5. madde incelemesi uzun olacağından sizlerin aynı konu içinde sıkılmanızı istemiyorum. Dinamik blogger da Gelişmiş ayarlar yaklaşık 9 maddeden oluşmakta. Oysaki Klasik Blogger da Gelişmiş ayarlar 21 maddeden oluşmakta. Sizin de dikkat edeceğiniz gibi arada 12 maddelik, farklı konular ortaya çıkmakta.

Diğer bir değişle dinamik blogun kısıtlamaları olarak da algılayabiliriz. Tabi haksızlık olmasın bu eksik kısımlar muhtelif kodlarla takviye edilmiş ve desteklenmiştir. Harici eklentile…

Feedburner Optimize İle Dil Değişimi

Resim
FeedBurner menüsünden Optimize (Seçenekleri uygun hale getirme) seçeneklerine girdiğimizde Browser Friendly seçeneğine tıklayarak kullanım dilini değiştirebilirsiniz.
Browser Friendly :
Browser Friendly seçeneğine tıklayın (Appearance Options) görünüm seçenekleri kısmındaki kutucuğu açılır hale getirdiğinizde, kullanmak istediğiniz dili
seçebilirsiniz.Yukarıdaki resimdede dikkat ederseniz tüm resim iconları, seçilmiş durumdadır.Hemen alt kısımda Abone seçeneklerini gösteren görselleri görebilirsiniz.Google Translate artık kendi dilinize çeviri yaptığından sayfaları farklı dille yazmak gereksiz diye düşünüyorum.
Anlatımlarda devamlı yabancı dil yazmak istemiyorum.Belli kısımları belirtmem yeterli olacaktır.
İçerik seçenekleri :
İçerik seçeneklerinde, isminden de anlaşılacağı gibi, yazılarınızı başlık halinde, başlık ve içerik halinde, liste halinde sunma seçeneklerini belirtmekte.Bir alt kısımda özel bir mesajınız varsa yazabilirsiniz.
Feedflare :
Bu seçenek beslemelerinizde görülen tüm yazıl…

Headerda Menü Bağlantısı Dinamik Bloga Nasıl Eklenir

Resim
Blogger Dinamik bloglarda Header (Başlık) menüsüne kategori (Etiket) bağlantısı nasıl yapılır ? Belirleyeceğimiz anahtar kelimeye bağlantı yapabilmek için uygulayacağımız işlemler nelerdir ?

Klasik bloglarımızda menü bağlantısı yapabiliyoruz.Fakat Dinamik bloglarımızda bu bağlantıyı eskiden yapabiliyorduk.Dinamik Blogger son yeniliklerden sonra nerede ise bir çok uygulamayı engellemiş.Ancak aşılamayacak hiçbir engel yoktur.Bu sistem üzerinde kendi çalışmalarım sonucu bulduğum bir yöntemi size aktarmak isterim.
Her zaman olduğu gibi, izleyeceğimiz yolumuzu belirleyelim ; Blogger yönetim ⇒ Sayfalar ⇒ Yeni Sayfa ⇒ Boş Sayfa seçin
Başlığınızı yazın ⇒ İçeriğinizi yerleştirin ⇒

Bu bölüme kadar anlattığımı herkes biliyor.Ancak bütün işlem bundan sonra yapılacak.

Önce bu konumda iken yazı içeriğinizi kaydedin.Önizleme yapın.Yazınız Ana sayfada Menü başlığınızda görülmeyecektir.

Dikkat ederseniz Sayfalar kısmında üst sekmeler yazıyor.Dinamik blogda yapılan kısıtlamalardan olsa gerek bu algılama …

FeedBurner İstatistikleri Hakkında Bilgiler

Resim
Blogger bloglarınızda FeedBurner kullanıyorsanız, Google Analytics gibi analistik hesaplarına ulaşabilirsiniz. Bu işlevselliği de FeedBurner’i ayrıcalıklar listesinde eklemeniz için bir neden sayılabilir. Feedburner ana menüsünde  ; E-mail  ile kayıt olan abone kullanıcı sayınızı, Arama bot ziyaretleri, Bilgisayar kullanıcı Tarayıcı bilgileri, FF FriendFeed ile takipci sayınızı, Yazılarınızın görüntülenme sayısı, Abonelerinizin ülke bilgileri (Coğrafi) ve yazılarınızın hangi ülke tarafından takip edildiği bilgisi, İstatiklerinizi yapılandırma aracı,Ve benimde çok sevdiğim bir “Başlık Animatörü”bulunmaktadır.
Başlık Animatörü nedir :
Başlık Animatörü, Yazılarınızın içerik başlıklarını slayt geçişi gibi sıralayarak listeleyen diktörgen biçiminde bir görseldir.
Animatör üzerinde istediğiniz gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.
Animatör ayaraları :
Blog başlık URL’niz
Animatör Tema seçimi
Genişlik, yazı tipleri ve renk seçimi gibi ayarları yapabilirsiniz.
Başlık Animatörü, oluşturduğunuzda, Ekle yaz…

FeedBurner Nedir

Resim
FeedBurner Nedir Nasıl Kurulur ? FeedBurner tek kelime ile bir besleme hizmeti servidir. İçeriklerinde barındırdığı birçok servis hizmetleri ile günlük bloglarımızda yer alan bir uygulamadır. Ancak bir çok blog kullanıcıları, bloglarında nerde olduğunu dahi bilmez. Adeta kendini gizler gibi yönetim panelinizde sessizce durur.

Sessiz durduğuna bakmayın birçok işlevsel özellikleri vardır. FeedBurner uygulaması sayesinde blog'unuzun yazılarını okuyanlar, bu servis sayesinde blog'unuzu takip edebilirler. Yazılarınızın alt kısmında yer alan Kaydol: Kayıtlar (Atom) beslemeleri de Blogger’un sunduğu ve yazılarınızı takip edilmesini sağlayan özellikler sağlamaktadır. Bana göre görsellikten uzak bir uygulama. Bu nedenle tercihimi FeedBurner de kullanmak istiyorum. Kaydol: Kayıtlar (Atom) açılımı:RSS: (http://guney59.blogspot.com/rss.xml
Atom: (http://guney59.blogspot.com/atom.xml
Bu adreslerle yazılarınızı paylaşmaya devam edebilirsiniz. Veya FeedBurner servisinden besleme sayacı alarak g…

Test Blogu Oluşturun

Resim
Blogger bloglarınızda birçok HTML, JavaScrip kodları eklediniz, hata mesajı mı alıyorsunuz ? Temanızı değiştirdiniz, blogunuzun bozulacağından endişeniz mi var ? Kuşgularınızı bir kenara bırakın, blogger da kuracağınız yeni bir Test Blogu ile tüm sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Arşiv Sayfasını Bloguna Ekle

Resim
Blogger bloglarınızda yazılarınızın listesini Arşiv biçiminde gösterebilirsiniz.Sayfalar sekmesine ekleyeceğiniz bir kod ile tüm yazılarınızın linkleri blogunuzda görülecektir.Arşiv sayfası eklemek için yapılacak işlemleri inceleyelim.

Popüler Yazılarınıza Hareketli Gif Ekleyin

Resim
Popüler Yazılarınıza Hareketli Gif Nasıl Eklenir Blogger Popüler Yazılarınıza şık bir Gif İcon ekleyerek görünümünü değiştirebilirsiniz.Klasik görünümden sıkıldım diyorsanız yazılarınızın başına eklenen hareketli gifi kullanmak için aşağıdaki adımları izleyelim.
Her zaman yaptığımız gibi şablonunuzun yedeğini almayı unutmayın.

İmzanız Yazı İçeriklerine Otomatik Eklensin

Resim
Blog yazılarınızın altında imzanızın olmasını istermisiniz ? Bu yazımda blog imzamızı hazırlayacağız ve blog yönetiminden imzamızı ekleyeceğiz.bBirçok blog yazılarının altında şık ve ilgi çekici olan bu işlemi nasıl yapacağımızı inceleyelim.
İmzamızı oluşturalım ; 1.Kayıt işlemi yapmanıza gerek yok, My live İmza giriş yapıyoruz.Üst menüde Şimdi yazan yere tıklıyoruz.
2.İmza sihirbazına tıklayın, açılan kutuya adınızı veya bir isim yazın
3.Sonraki adımı tıklayın. Açılan yeni pencerede birçok örnek göreceksiniz.
4.Örneklerden beğendiğiniz birini seçin.üst kutulardan farklı fontlarda seçebilirsiniz. Örnek : Adnan Güney yazdım, seçimimi yaptım sonraki adıma geçtim.
5.Yeni sayfada imzanızın birçok değişik ebatları çıkacak birini seçin

Blogger makale imza tipleri
6.Sonraki adımla geleceğiniz kısım, imzanızın arka plan rengi, metin rengidir.
Arka plan rengi beyaz ( #FFFFFF ), metin rengide siyah olarak gelmektedir.Siz farklı bir renkle değiştirebilirsiniz.önizlem butonu ile kontrol edebil…

Kod Penceresi Bloga Nasıl Eklenir

Resim
Blogger bloglarınızda yazdığınız yazılara, HTML, JavaScript kodlarını en basit şekilde nasıl ekleyebiliriz. Kod penceresini uygulamak için yapacağımız işlemler nelerdir? Blog yazı editörümüz de kodlarımızı ekleme şeklimiz nasıl olmalıdır. Kod penceresini ekledikten sonra yazılarımıza devam etmek için, penceremizi bir alt satıra almak için boşluk hangi komutla verilir ? Kod Penceresi Bloglarımızda herzaman kullanabileceğimiz eklentilerden biridir. Birçok kod pencere ekleme şekli mevcuttur.
Blog yönetim ayarlarımızdaki HTML düzenle kısmını kullanmadan acemi yada usta blogcuların dahi kullanabileceği Kod Penceresini aşağıda verdiğim bağlantıdan rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

NOT: Lütfen resime tıklayarak yeni sekmede inceleyiniz.
Şimdi bu sorularımızın cevaplarını inceleyelim.
1.Kod penceresini uygulamak için yapacağımız işlemler nelerdir ?
Kod penceresini eklemek için önce blog editörünüzü açın ,
Kod penceresine ekleyeceğimiz kod için “ formatmysourcecode ” giriş yapın.
“Paste…

Google URL Kısaltma İle Link Kısaltma

Resim
Blog yazılarımıza verdiğimiz başlıkların, link haline dönüştüğünü hepimiz biliyoruz. Bazen uzun başlıklar kullanabiliriz. Başlıklarımızın uzunluğundan dolayı Sosyal Medyada spam'a düşme ihtimali çok yüksektir.Sizinde yazılarınızda uzun URL’ler varsa, Google’un Goo.glURL kısaltma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Google URL Kısaltma Neden kullanılır ?

Blogunuz Cep Mobil Şablona Hazırmı

Resim
Blogunuz Mobil şablona hazırmı ? Blogunuzun mobil şablona hazır olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? Blogunuzu  mobil seçim için kontrol edin. Cep telefonların yoğunlaştığı günümüzde blogların da mobil telefonlar tarafından izlendiğini unutmamamız lazım.

Dünya üzerinde İnternet günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş durumda. Durum böyle olunca ister istemez bloglarınızı artık kontrol etmenizde kaçınılmaz olmuştur.Blogunuzun mobil dünyasını nasıl kontrol edeceksiniz.

Telaş yapmayın.Birçok blog zaten bu konum için blogger developerlar tarafından hazır hale getirildi. Aslında hergün gördüğümüz ama dikkat etmediğimiz mobil şablonumuzun, hazır olup olmadığını hemen kontrol edebilirsiniz. Dinamik ve Klasik blogların mobil şablonları, blogger ayarlardan olduğundan yapılacak kontrol işleminde farklılık olmayacaktır.
İzleyeceğimiz yol :Blogger ⇒ Şablonlar ⇒ Mobil ⇒ Dişliye tıklayın

Açılan yeni kutuda “Evet Mobil Cihazlarda Mobil Şablonu göster” yazılı olan yerin işaretli (onaylı) olması …

Google'da kolayca Yazılım Anahtarı Nasıl Bulunur

Resim
İnternette sörf yaparken ilginç bir konu okudum. Hepimiz zaman zaman herhangi bir yazılım için bir anahtar ararız. İşte herhangi bir yazılım için böyle bir anahtarı bulmak istiyorsanız yapılması gereken basit adımları takip ederek uygulamayı başlatabilirsiniz. Konunun gerçekliliğini denemek için beğendiğim herhangi bir yazılımı aradım, indirdim ve kurdum. Sonuç Başarılı oldu. Sizde bu tür konularla ilgileniyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.
Yapılacak işlem :
Google aramaya gidiyoruz.
Arama çubuğuna sadece “Yazılımın adı” 94fbr yazıyoruz ve arattırıyoruz.
Örnek : “Yazılım adı” 94fbr artık yazılım anahtarını karşınızda

Yorum Yazarken Nelere Dikkat Etmeli

Resim
Blogger ve sitelerde anlaşılmayan konular için yorum yazılır. Amaç bilgi almakdır. Yorum yazarken yorumların hemen yan kısmında bulunan e- posta yolu ile obene ol cümlesi neyi ifade eder.
E-posta yolu ile abone ol :
Çoğu kişi bu yazılanı görmez. Görenlerden bir kısmı bu yazıya tıklamaz, korkar. Yazının anlamını bilenler, yorum anında bu yazıya tıklayarak yaptıkları yoruma verilen cevabın  e-maillerine geleceğini bilir. Bu işleme teknolojiyi kullanma diyebiliriz.
Yorum anında bu alana tıklanarak yaptığımız yorumun cevabını e-mail olarak gelmesi çok doğru bir davranıştır. Bu alanı işaretlemeseydik ne olurdu ?
Blog yazarı yorumumuza cevap verdiği halde, ona kızardık. Neden yazdığımı cevaplamadı ? Neden haber vermedi? gibi düşünebilirdik.  Aslında yapılan yorum cevaplanmıştır. Hata bizim yorum anında yaptığımız eksiklikten kaynaklanmaktadır.
Yazımızı toparlarsak özet olarak yorum anında yapılacaklar nelerdir :
1. Yorum yazarken : Bilgi almak istediğimiz konu ile ilgili alana sorumuzu yazmalıyız. Y…

Dinamik Blogun Önemi ve Kullanımı

Resim
Dinamik Blogun Önemi ve Kullanımı Blogger bloglarımda, farklı blog ve sitelerde yazı yazıyorum. Blog hayatına da bir site yapımcısına kızarak başladım. Sıfırdan başladım ve 8 senedir yaklaşık bu işlerle hem uğraşıyor hemde araştırıyorum. Öğrendiklerimi anlatmaya, öğreneceklerimi de yorum yapıp sorarak anlamaya çalışan biriyim. Ben bilirim kelimesine hayatımda hiç yer vermedim. Hayatı sonsuz, dipsiz bir uzay boşluğuna benzetirim.

Hep araştıracaksın, anlayacaksın, anladığını da paylaşacaksın. Blogumun adını da karakterimden esinlenerek yazdım. “Guney59 Paylaşım” Hayatımın büyük bir bölümü, eğitim, müzik, yönetici, bilgi işlem, elektronik, otomotiv, inşaat, optik dünyası, eğitmen, internet, vs. son olarak da Webmastır olarak devam ettiriyorum. Blog ve site dünyasını seviyorum. Bildiklerimi paylaşmak hoşuma gidiyor.

Diyeceksiniz ki bu yazının yeri burası değil ! Haklısınız. Kısaca 35 yılı bu küçük alana sığdırmak ve az da olsa tanımanızı sağlamak için içerik alanına taşıdım. Asıl anlatma…

1941 Buck Privates Abbott ve Costello'nun Filmi

Resim
1941 Buck Privates Abbott   Costello'nun Filminden bir sahne
YouTube’da 14 eski yapım siyah beyaz nosdalji görüntüler. İzlerken çocukluk günlerime döndüm dersem yalan olmaz.
Bir an herşeyi bırakın kendi zaman tünelinize geçin. 2 dk da olsa bu anı yaşamanızı isterim.

YouTube Müzik Çalar Gibi Nasıl Kullanılır

Resim
YouTube büyük bir Video Sosyal Paylaşım ağlarından biridir. Dünya üzerinde milyonlarca insana video zevkini yaşatır. Sizlere YouTube sitesine benzer şarkı ve video izleyebileyeceğiniz değişik bir siteden bahsetmek istiyorum.Bu paylaşım sitesini bir müzik kutusu gibi kullanabilirsiniz.
Eminim izlememişsinizdir. Belki izleyenler vardır. Ancak Çok fazla olduğunu tahmin etmiyorum.Sizleri fazla meraklandırmadan “YouTube Müzik Box” kutusunu izlemek içinaşağıda verdiğim bağlantıya tıklamanız yeterli. Açılan sayfada kutuya “Search Youtube  here” bir şarkı ismi yazın ve sonucu görün.
Beğenileriniz benim için çok önemlidir. Lütfen bir küçük yorum yazarak bunu ifade edin.
Bağlantı Linki
İyi seyirler dilerim..

Blogunuza Şık Abone Kutusu Ekleyin

Resim
Blogger bloglarımızda, her ne kadar Abone Ol Gadgetleri olsada, bazen değişik şık gadgetler ararız.İşte sizin için seçtiğim ve Türkçeye çevirdiğim “Abone Ol” kutusunu hiç zorlanmadan gadget olarak blog’unuza ekleyebileceksiniz. Kodlar içinde mavi renkle belirttiğim kısımları, kodu bozmadan değiştirebilirsiniz.

Blogunuza abone kutusunu nasıl ekleyeceğiz ?Yerleşim ⇒ Gadget Ekle ⇒ HTML JavaScript yolunu izliyoruz.
Kodumuzu bu kısma ekliyoruz.Lütfen Gadget içindeki Notları dikkatli okuyarak işlem yapınız. Kesinlikle HTML görünümüne çevirmeyiniz.
Yaptığımız işlemi test blogumdan izleyebilirsiniz.
NOT: KOD İÇİNDE YAZILI OLAN iki adet " guney59 " kırmızı yazılı alana kendi feed ekini yazmayı unutmayın. Dikey çubuğu kaydırın diğer isim kısmını göreceksiniz.Konuyu bana hatırlatan, değerli Blog arkadaşımız +Tuba Tb Hanıma ayrıca teşekkür ederim.
<div class="subscribe_outer"> <div class="subscribe_wrapper"> <p>Güncellemelere Abone OL</p> <div i…

Tüm Blog Bağlantıları Yeni Sekmede Nasıl Açılır

Resim
Blogger, Bloglarınız da yazdığınız yazıların tümünü, hiçbir ayar yapmadan otomatik tarayıcı yeni sekmede açmak ister misiniz? Blog okuyucularınız yazılarınızda bir bağlantıya tıkladığında yazılar aynı sayfada açılacağından, okuduğu yazının takibini kaybedebilir. Okuyucularınız sayfanızda sıkılmadan yazınıza vermiş olduğunuz bağlantıya tıkladığında, yazıya verdiğiniz bağlantı hiçbir ayar yapmadan yeni bir sekmede açılması herhalde hoşunuza gidebilir. Bu uygulamayı basit bir kodla sağlayabilirsiniz. Yeni Sekmede Tüm Linkler Nasıl Açılır? Blogger şablonunuzu yedekleyin
Blogger ⇒ Şablon ⇒ HTML’yi Düzenleye tıkla.
Widget şablonunu genişlet
Ctrl + F arama kutusunu açın, aşağıdaki etiketi aratın.

</head>

Yukarıdaki etiketi bulduktan sonra üstüne aşağıdaki kodu yapıştırın.
<base target='_blank'/>

Son olarak Şablonunuzu kaydedin. Dilediğiniz zaman aynı yolu izleyerek eklediğiniz kodu kaldırabilirsiniz.

Başarılı bir site için 10 kural

Resim
Siteler ile ilgili araştırma yaptığımda (bu araştırma yaklaşık 9 saatimi aldı) karşılaştığım ve yazılarından çok zevk aldığım 9. düzeyde olan arkadaşımız Murat Yatağan bey forumlarda yapmış olduğu açıklama ve izlenimler hakkındaki düşüncelerini ve tecrübelerini paylaşmasından dolayı kendisine buradan teşekkür ederim. Bu yazının çok kişiye gerekli ve ışık tutacağı düşüncesi ile blogumda yayınlamak istedim.Yazıyı olduğu gibi içeriğini bozmadan vermek en doğru şekildi.Umarım sizlerde bu yazıdan yararlanır ve eksikliklerinizi tamamlarsınız. Bu yazı gibi çok yazıyı word dosyasına kaydettim. Artık bakacak takatim kalmadı ve sonra okumak için beklemeye aldım. Yazının içeriğini aşağıda olduğu gibi aktarıyorum.
Yazar : Murat Yatağan
Google 9. düzey kullanıcı1. Web Yöneticisi Araçları'na kaydolun: google.com.tr/webmasters/tools/. Google Web Yöneticisi Araçları, size sayfalarınızın Google'daki
görünürlüğüyle ilgili ayrıntılı raporlar sağlayan ücretsiz bir araç setidir. Başlamak için sit…

Blog Resimlerinize Açıklama Yazısı Ekleyin

Resim
Kısa zaman önce Blogger bloklarımızda yazılarımıza resim eklediğimizde alt etki alanı olarak, resim açıklaması yazardık. Blogger'daki değişimden sonra eklenen bir eklenti ile bu işlem daha kolaylaştırıldı. 
Yapılan bu eklenti “title” başlık, isim, açıklama hizmeti sunan bu küçük sihirli kutucuk bloglarını yeni kuran birçok yazara, SEO (arama motoru optimizasyonu) işleminde faydası dokunacaktır.

Blogger Blog Wordpress’e Nasıl Aktarılır

Resim
Blogger blogunuzu, farklı bir blog kullanmak istediğinizde tüm bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Blogunuz da bulunan içe aktar, dışa aktar seçeneklerini bu amaç için kullanmanız mümkün.

Örneğin: Wordpress kullanmak istiyorsunuz. Wordpress blogunda ücretsiz alan adını aldıktan sonra blogger blogunuzdaki tüm bilgileri Wordpress bloguna aktarabilirsiniz.
Blogger Blog'umu Wordpress Blog'a Nasıl Aktarabilirim?1. Wordpress’e giriş yapıyorsunuz. İzlenecek yol;

2. Başlangıç → Araçlar → İçe aktar → Gereken izni verin → Blogger seçin
3. Tüm bloglarınızın bir listesi sıralanır. Aktarmak istediğiniz blogunuzu sağ taraftan içe aktar seçeneğine tıklamanız yeterli.
4. Tüm blogunuzun yazıları, yazarları, yorumları wordpress bloguna aktarılır.

5. Blogunuzda bir problem yaşayabilirsiniz. Her zaman yedek bir blog kullanmakta fayda vardır.

Blogunuzu, Wordpress bloguna aktarma ile ilgili videomuzu izleyelim

Blogger’da Css Kodu Ekleme

Resim
Blogger CSS kodu nereye eklenir. İzleyeceğimiz yol ;
Blogger Şablon ⇒ Özelleştir ⇒ Gelişmiş ⇒ Dikey çubuğu alta çekin
Videomuzda görelim

Kategoriler ➤

Daha fazla göster