Kayıtlar

Ağustos, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Dinamik Blogger Arşiv Sayfası Nasıl Oluşturulur

Resim
Dinamik blogunuza farklı bir yöntemle Arşiv sayfası oluşturmak ister misiniz? Dinamik bloglarda arşiv sayfasının yapılamadığını, dinamik tema kodlarının buna müsade etmediğini biliyoruz. Ancak Sayfalar sekmesinde kullanabileceğimiz bir araçla farklı bir uygulama yaparak Arşiv özelliğini kullanabiliriz. Dinamik blogunuza arşiv eklentisini uygulamak için öncelikle 2 blogunuz olmalı. Bloglardan biri dinamik blog, diğeri klasik blog. İki bloga sahipseniz işlemlerimizi yapmaya başlayalım. 1. Blog arşiv sayfası nasıl oluşturulur yazımdaki kod’u kullanacağımızdan dolayı kodu almak için bağlantı verdiğim linkten tarayıcınızı yeni sekmede açın ve açtığınız sayfa dursun. 2. Klasik blogunuza giriş yapın Sayfalar sekmesini aç → Yeni sayfa → Boş bir sayfa açın 3. Sayfa başlığına dinamik blogunuz için kısa bir isim girin. Örnek benim verdiğim isim :Guney59 Arşiv → Açtığınız sayfayı HTML moduna getirin ve 1. maddede verilen linkten kodu alın. → HTML modunda iken yapıştırın mavi yazılı olan kısımdaki blog …

Blogger Blog Arşiv Sayfası Nasıl Oluşturulur

Resim
Blogger, blog yazılarınızın başlık linklerinden oluşan arşiv sayfasını küçük bir kod ile menü sayfanıza ekleyebilirsiniz. Blog’unuz da yazdığınız yazılara verdiğiniz başlıkları gösteren arşiv sayfası okuyucularınızın aradıklarını kolayca bulabilecek kütüphane niteliğinde bir eklenti den oluşur.Blogger geliştiricilerin sayfada yavaşlama olmaması için uygulamaya almadığı bu eklentiyi blog sayfalar sekmesine menü olarak nasıl ekleyeceğinizi aşağıda sizlere anlatacağım.
Blogger’un en büyük eksikliklerinden biride Wordpress blog'larda uygulanan Kategori uygulamasının olmayışıdır. Kategori uygulaması üzerinde bazı çalışmalar yapmaktayım. Çalışmalarım başarılı olursa, bu konuda yaptığım çalışmalardan bahsedeceğim.
Blogger da arşiv sayfaları gadget'inin olmayışı büyük bir eksiklik.Klasik blog'lar da kullanılan arşiv sayfaları maalesef henüz Dinamik blog temasında kullanılamıyor.Dinamik blog şablon kodlamaları bu eklentiyi kabul etmiyor.Bu konu üzerinde de araştırmalarım devam ediyo…

Timeslide Dinamik Blogger Yazı Başlığını Tam Göster

Resim
Dinamik Blogger Timeslide görünümünde tam görülmeyen yazı başlığının tamamını gösterebilirsiniz. Dinamik blogger Timeslide görünümünde iken yazı başlıklarınızın görülmesini sağlamak için şablon özelleştirmeyi kullanarak küçük bir CSS kodunu eklemeniz başlık isimlerinin görülmesini sağlayacaktır. Yeni Dinamik Blog kuran arkadaşların şablona eklemeleri gereken kodlarda yanlışlık yapmamaları için CSS kodumuzu farklı bir bir uygulama ile ekleyeceğiz. Blogger şablon editörü özelleştirmesinden sonra birçok arkadaşımız şablona ekedikleri kodlarda yanlışlık yaparak temalarının bozulmasına neden oluyor. Bu nedenle Timeslide tema görselinde Dinamik Blogger Yazı Başlığını Tam Göstermek için yapılacak işlemleri adım adım takip ederek blogunuzu özelleştirin.
Timeslide nedir : Timeslide Dinamik blogger görünüm seçeneklerinden biridir. Timeslide nerde bulunur : Sidebar sol tarafda açılır menü içinde yer alır. Timeslide görünümü için CSS kodu neden ekleyeceğiz : Timeslide Dinamik Blogger görünüm kullanıyor…

YouTube Video Yanıt Özelliğini Kapatıyor

Resim
Google, YouTube video yanıt özelliğini sona erdirme kararı aldı. Yapılan resmi açıklamasında 12 Eylül 2013’den sonra artık YouTube’da yüklenen video içeriğine yanıt yazmanın mümkün olmayacağı belirtiliyor. Googel, YouTube’un bu konuda çok haklı bir gerekçesi mevcut.

YouTube, Google ürünleri arasında en iyi sıralamaya sahip bir yatırım. Google, 2005 senesinde kurulan YouTube’i, 2006 senesinde 1,6 milyar dolar satın aldı. Google, YouTube satın aldıktan sonra önceki ve sonraki deneyimlerini de geliştirerek dünyanın en büyük ikinci arama motoru konumuna kadar getirdi. Ancak Google ürünlerinde yaptığı gelişimlerin hepsinde düşündüğü başarı yakalayamadı. Okuyucu kitlesinin çok değişken davranışları, okuma izleme yorum ve yanıt eksikliği YouTube sitesine de yansıdı.

YouTube sitesine çok düşük oranda tıklanması, yorum yanıt sisteminin azlığı video yanıt özelliğini sona erdirme kararını almasına neden olan sebeblerden biri olarak görülüyor. 

YouTube video tıklanma oranı nedir ? Resmi sitede yapılan a…

CCleaner V4.05.4250 Yeni Sürüm İndir

Resim
Bilgisayarınızda bakım proğramı  CCleaner V4.05.4250 temizlik sürümünü güncelleyin. Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner Programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.

CCleaner gereksiz dosyaları silen, programı, bilgisayarına kuran birçok arkadaşlardan ve tanıdık doslarımdan aldığım email ve sözlü sorularına cevap olarak bu yazımı hazırladım. CCleaner proğramını nasıl kullanacağız ? Proğramın her ülke dilinde yazılması ve kullanımı basit olmasından dolayı fazlaca detaya girmiyorum.
Sürüm Açıklamalarıv4.05.4250 (26 Ağustos 2013) - Windows Server 2012 R2 Önizleme desteği eklendi. - Windows Olay günlüğü temizleme eklendi. - Güncelleme Akıllı Cookie Tarama. - Geliştirilmiş davranış kaldırarak Sistem Geri yükleme noktaları zaman. - Geliştirilmiş

Google Gmail Tehlikeli Spam İletisine Dikkat

Resim
Dün, blog yazımda DİKKAT Gmail Hesabınıza Gelen Tehlikeli Spam İletisi başlıklı yazımda sizleri uyarmaya çalışmıştım. Aynı ileti şu anda devam etmekte. İleti Gmail tarafından sakıncalı görüldüğünden Spam klasörüne düşüyor. Dün gelen bu iletiyi denemek için vermiş olduğu bağlantıya tıkladım ve test ettim.

DİKKAT Gmail Hesabınıza Gelen Tehlikeli Spam İletisi

Resim
Gmail hesabınıza gelen ve Spam klasörüne düşen kimlik avı email iletisine DİKKAT!! Bu  ileti Google Gmail tarafından gönderilmemiştir. 27.08.2013 tarih ve 02,30 civarında gelen bu ileti Spam klasörüne düşmektedir. Farkında olmadan sizden istenen işlemleri yaparsanız, kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Internet Explorer 10 (Windows 7) İndir

Resim
Windows 8 işletim sisteminde varsayılan tarayıcı olarak kullanılan internet tarayıcısı Internet Explorer'ın Windows 7 kullanıcıları için hazırlanan final sürümüdür. Windows 7 işletim sistemi kullanıcılarının hizmetine sunulan tarayıcı Internet Explorer 10 final sürümü ile birlikte geliştirme aşamasındayken karşılaşılan tüm eksiklikler ve hatalar giderilmiştir. Hızlı Speed ​​for tasarlanmış Bir tarayıcıyla web'de DAHA Hızlı gezinin. Internet Explorer 10 Ile siteler DAHA Hızlı Yüklenir ve Tarama DENEYİMİ DAHA sorunsuzdur. Akıcı Internet Explorer bilgisayarınızın kullanılmayan gücünden yararlanarak Canlı Grafikler, Göz Alıcı videolar ve etkileşimli içeriklerle dolu pages hızla Sunar. Kullanışlı Windows 7 Çalıştıran bilgisayarınız Ile sabitlenmiş siteler ve Sorunsuz tümleştirme sayesinde web deneyiminizi istediginiz Gibi Yaşayın. DAHA guvenli SmartScreen Filtresi Gibi geliştirilmiş Özellikler ve İzlenme korumasi bilgisayarınıza ve gizliliğinize yönelik tehditlere karsı DAHA hazırlıklı olma…

CSS İle Yatay Açılır Menü Oluşturma Ders 4

Resim
Blog/Site Ana sayfa başlık (header) kısmında, CSS ile Yatay Açılır Menü nasıl yapılır. Yatay Açılır Menü yapımında kullanılan karakter seçenekleri nelerdir ? Hangi seçenekler kullanılarak Yatay Açılır Menü yapılır. Hazırladığınız Yatay Açılır Menü stil şekillendirmesi (CSS) nelerdir? Blogger yazarlarının uzun zamandır en çok merak ettikleri ve bir menü çubuğunda Yatay Açılır Menünün nasıl yapıldığı konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Konu hakkında fazla bir açıklama yapmayacağım. Ancak konuyu anlatan sesli video’u izlediğinizde şimdiye kadar aklınıza takılan birçok soruyu da çözdüğünüzü göreceksiniz. Video’u hazırlayan ve seslendiren +Mehmet Selçuk Batal bey’e bir kez daha teşekkür ederim.

CSS ile web sayfası tasarımı başlıklı yazımı bir önceki yazımda sizlere sunmuş ve tepkileri merak etmiştim. Maalesef gördüğüm tepki bomboş bir görünüm sergilemekten ileriye gidemedi. Menü kategorileri oluşturma hakkında CSS İle Dikey Menü Oluşturma Ders 1 anlatımı ile içeriğimize devam etmiştik. …

Adsense Blog En Başarılı Reklam Boyutları

Resim
Blogger blog, site ana sayfa ve içeriklerde kullanılan reklam gösterimlerinden daha iyi performans almanızı sağlayan genel kurallar mevcuttur. Genel kuralları incelediğimizde, daha kolay okunabilirlik sağlamak için geniş reklam ve uzun reklam boyutları en iyi performans gösteren kullanımlar olarak karşımıza çıktığını göreceksiniz. Blog okuyucuları sitede ki bilgileri bloglar halinde algılar. Bloglar olarak algılama,bilgilerin birkaç kez bakılması sırasında birkaç kelime olarak algılama anlamına gelmektedir.

Kullanıcılar içeriklerinizi birkaç kelime okuyarak satır atlayıp diğer satırlara geçmesi ve tekrar satır başına dönmesi döngüsü, dar küçük reklamların aksine geniş reklam boyutları, kullanıcıların bir bakışta daha fazla metni rahat bir şekilde okumasına olanak sağlar. 

Bu işlem sonucu reklamlar, çok daha net görülmesini ve okunmasını yardımcı olur. Reklam konumunuzu geniş reklam boyutları ile düzenleme yaptığınız da kazançlarınız önemli ölçüde artabilir. Adsense reklam konusunda çok…

CSS İle Dikey Açılır Menü Oluşturma Ders 3

Resim
Blog/Site Ana sayfa başlık (header) kısmında, CSS ile dikey açılır menü nasıl yapılır. Dikey açılır menü yapımında kullanılan karakter seçenekleri nelerdir ? Hangi seçenekler kullanılarak dikey açılır menü yapılır. Hazırladığınız dikey açılır menü stil şekillendirmesi (CSS) nelerdir? Blogger yazarlarının uzun zamandır en çok merak ettikleri ve bir menü çubuğunda dikey açılır menülerin nasıl yapıldığı konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Konu hakkında fazla bir açıklama yapmayacağım. Ancak konuyu anlatan sesli video’u izlediğinizde şimdiye kadar aklınıza takılan birçok soruyu da çözdüğünüzü göreceksiniz. Video’u hazırlayan ve seslendiren +Mehmet Selçuk Batal beye bir kez daha teşekkür ederim.
CSS ile web sayfası tasarımı başlıklı yazımı bir önceki yazımda sizlere sunmuş ve tepkileri merak etmiştim. Maalesef gördüğüm tepki bomboş bir görünüm sergilemekten ileriye gidemedi. Menü kategorileri oluşturma hakkında CSS İle Dikey Menü Oluşturma Ders 1 anlatımı ile içeriğimize devam etmiştik…

Bloglovin İzleme Widgeti Bloga Nasıl Eklenir

Resim
Blogger klasik blog’unuza Bloglovin İzleme widgetlerinden birini ekleyerek izleyicilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Bloglovin widgetini blogunuza eklemek çok kolaydır.Blogunuza Bloglovin Widgetler seçeneklerinden beğendiğiniz widget’i eklemek için yapılması gereken adımları aşağıda takip ederek blogunuza ekleyin.
Bloglovin İzleme Widgetini Blog’unuza eklemek için ;
1. Bloglovin’e giriş yapın
2. Profil resminizin yanındaki açılır ok işaretine tıklayın
3. Bloglovin düğme sekmesine tıklayın
4. Bloglovin widgetler penceresi açılacaktır. 5. Açılan pencere görseli aşağıdaki resimlerden oluşmaktadır 6. Bu resimlerden herhangi birine tıklayın 7. Widget ekleme seçenekleri gelecektir. 8.  Widget ekle seçeneğine tıklarsanız direk blogunuza eklenecek seçenekler çıkacak, bu seçeneklerden blogunuzu bulun ve ekleye tıkladığınızda blog yerleşim paneline widget eklenecektir. 9. Blogunuzda simgeyi nasıl koyacağınızı anlatan sekmesine tıkladığınızda ; Aşağıdaki seçenekler ile karşılaşacaksınız. Bilgi almak isted…

Kategoriler ➤

Daha fazla göster