Google Chrome’de şunları yaparak Bilgisayarı Hızlandırın!


Google Chrome Hakkında Birçok Haber sitelerinde Bilgisayarın Bellek RAM Kaynaklarını tükettiği haberlerini okuyup, kafanız karışmış olabilir. Google, Hızlı ve Güvenilir tarayıcı Chrome’un 56 ve 57’inci sürümlerde Batarya, Ram gibi sorunların çözüldüğünü belirtmişti.

Ancak, Tarayıcı Chromen’un halen yüksek Kaynak tükettiğini PC'nizi yavaşlattığını düşünüyorsanız bu sorunun çözümünü yine Chrome'un içerisinde çözebilirsiniz.


Chrome'un daha az RAM tüketmesi için izleyebileceğiniz birkaç yol mevcut.

RAM kullanımını azaltmak için arka planda RAM'i tüketen sekmeleri kapatabilir, RAM'i zorlayıp, açan eklentileri izleyebilir veya hangi sekmelerin en çok RAM'i kullandığını görebilir, işlemi bitirebilirsiniz. Tüm bunlar için Chrome içerisindeki görev yöneticisini kullanabilirsiniz.

Chrome'un görev yöneticisini açmak için Menü → Diğer araçlar → Görev yöneticisi → yolunu izleyin veya → Shift-Escape klavye kısayolunu kullanın. 
Ekrana gelen pencerede Chrome'da açık olan tüm sekmelerin ve çalışan eklentilerin bir listesini göreceksiniz. Listeyi bellek kullanımına göre sıralamak için Bellek sütununa tıklayın. Böylece en çok RAM kullanan sekmeleri ve eklentileri kolayca görebilirsiniz.

Kategori Makaleleri

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları